Wiadomości: NYCC '19: komiksowe zapowiedzi Marvela na początek 2020

NYCC '19: komiksowe zapowiedzi Marvela na początek 2020

2019-10-08 08:37:53 - Rodzyn - źródło: CBR, Multiversity, Bleeding Cool

Na kolejnej już odsłonie nowojorskiego Comic Conu zapowiedziano kilka tytułów na 2020 rok. Poznaliśmy twórców nowych serii Wolverine, Thor i Guardians of the Galaxy. W 2020 roku powrócimy też do świata Earth X, pojawią się kolejne historie o końcu superbohaterów The End, zadebiutują miniserie Iron Man 2020, Star i Ravencroft. W świecie Gwiezdnych Wojen nastąpi restart dwóch flagowych serii, Star Wars i Darth Vader.

* Donny Cates nowym scenarzystą przygód Thora, Nic Klein odpowiadać będzie za rysunki, a Matt Wilson za kolory.


Thor został królem Asgardu, zapanował pokój w Dziesięciu Królestwach, co więc złego może się zdarzyć? Nadciąga Black Winter i Bóg Gromu stanie się bezbronny.


* Marvel zapowiedział trzy one-shoty: Ruins of Ravencroft: Carnage, Ruins of Ravencroft: Sabretooth i Ruins of Ravencroft: Dracula oraz pięcioczęściową miniserię Ravencroft. Ich autorem będzie Frank Tieri. Mają odpowiadać o odbudowie zniszczonego na łamach Absolute Carnage Insytutu Ravencroft, a także nawiązać do jego mrocznej przeszłości z XVII i XX wieku. 


* Marvel zapowiedział sześć nowych one-shotów pod szyldem The End, opowiadających o końcu wybranych bohaterów. Będą to tym razem: Captain Marvel, Doctor Strange, Miles Morales, Captain America, Deadpool i Venom. One shoty stworzą:
CAPTAIN MARVEL: THE END #1 - KELLY THOMPSON i GEORGES JEANTY
DOCTOR STRANGE: THE END #1 - LEAH WILLIAMS i FILIPE ANDRADE
MILES MORALES: THE END #1 - SALADIN AHMED i DAMION SCOTT
CAPTAIN AMERICA: THE END #1 - ERIK LARSEN
DEADPOOL: THE END #1 - JOE KELLY i MIKE HAWTHORNE
VENOM: THE END #1 - ADAM WARREN i CHAMBA* Star, bohaterka, która debiutowała na łamach najnowszej serii o przygodach Captain Marvel dostanie własną pięcioczęściową miniserię od Kelly Thompson i Javiera Pina. Pierwszy numer zadebiutuje w styczniu 2020. Więcej o bohaterce mamy dowiedzieć się także w Captain Marvel #11, który zadebiutuje 16 października.


* W styczniu powrócimy do świata Earth X na łamach Marvels X, będącego prequelem tamtej trylogii. Za scenariusz odpowiedzialni są Alex Ross i Jim Krueger, a rysunkami zajmie się Velibor Stanojevic. Historia opowie o przygodach Davida, ostatniego nie-nadczłowieka w uniwersum.


* Jeszcze w tym roku końca dobiegnie seria Tony Stark: Iron Man, ale już w 2020 roku zastąpi ją sześcioczęściowa miniseria Iron Man 2020, w której rolę Tony'ego przejmie jego brat Arno Stark. Scenariusz: Dan Slott i Christos Gage, rysunki: Pete Woods.


* Al Ewing przejmie od Donny'ego Catesa przygody Strażników Galaktyki już w styczniu, oczywiście wraz z restartem numeracji serii. Rysunki stworzy Juann Cabal. Seria podejmie wątki z maxiserii Avengers: No road Home i pojawią się tutaj odrodzeni Bogowie Olimpu. 


* Pierwszą solową serią w ramach Dawn of X, czyli nowej linii x-tytułów, a zarazem pierwszym tytułem drugiej fali, będzie Wolverine do scenariusza Benjamina Percy'ego. Rysunkami naprzemian zajmować się będą Adam Kubert i Viktor Bogdanovic. To pierwszy solowy tytuł Logana od pięciu lat. Pierwszy numer już w lutym 2020.


* W styczniu nastąpi restart gwiezdnowojennych tytułów. Tak jak seria z 2015 roku opowiadała o tym, co działo się z bohaterami między Nową Nadzieją a Imperium Kontratakuje, tak nowa seria Star Wars opowie o tym, co działo się przed Powrotem Jedi. Scenarzystą serii będzie Charles Soule, a rysownikiem Jesus Saiz. Scenarzystą nowej serii Darth Vader został Greg Pak, a pierwszy numer pojawi się w lutym. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.