Wiadomości: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na lipiec 2019

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na lipiec 2019

2019-05-09 19:48:47 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Poznaliśmy szczegółowe informacje na temat publikacji Egmontu na lipiec, który upłynie pod znakiem II wojny domowej. Dostaniemy główną miniserię, dwa tomy powiązane z wydarzeniem o przygodach Spider-Mana i X-Men oraz kolejny tom All-New Wolverine. W ramach klasyki Marvela na rynku pojawią się także zdecydowanie ciekawsze pozycje: czwarty tom Ultimate Spider-Man i pierwszy tom Kapitana Ameryki do scenariusza Eda Brubakera, opowiadający historię pojawienia się Zimowego Żołnierza. 


II wojna domowa

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa – przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar jasnowidza do zapewnienia światu bezpieczeństwa. Wkrótce oboje stracą najbliższych, a konflikt się zaostrzy i zyska wymiar osobisty. Czy społeczność superbohaterów przetrwa kolejną wojnę domową? 

Twórcami tej opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis, znany m.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man, oraz rysownik David Marquez, autor ilustracji do All-New X-Men i Niezwyciężonego Iron Mana. 

Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: David Marquez
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 288
Cena z okładki: 69,99 zł
II wojna domowa – Amazing Spider-Man

Po ujawnieniu się nowego Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość, ziemscy bohaterowie zastanawiają się, co z nim zrobić. Wszyscy zgadzają się co do jednego: Ulysses ma ogromną moc i ciąży na nim gigantyczna odpowiedzialność, dlatego musi ostrożnie korzystać ze swoich zdolności. Wydaje się, że nie ma dla niego lepszego mentora niż Peter Parker. Wkrótce jednak Ulysses przewiduje, że ktoś bliski Spideyowi okaże się zdrajcą. Czy naprawdę powróci jeden z najstarszych wrogów Pająka? Przyjaciele stają przeciwko przyjaciołom w całym uniwersum i Spider-Man nie jest wyjątkiem – lecz z kim przyjdzie mu się zmierzyć? 

Autorem scenariusza jest Christos Gage (Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), a rysunki stworzył Travel Foreman (X-Men Unlimited). 

Scenarzysta: Christos Gage
Ilustrator: Travel Foreman
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 96
cena z okładki: 39,99 zł

II wojna domowa – X-Men


Mgła terrigenowa pokrywa coraz większe przestrzenie. Tymczasem rośnie napięcie między mutantami a Inhumans. Gdy pojawia się Ulysses, młody Inhuman obdarzony zdolnością widzenia przyszłości, część mutantów wiąże z nim nadzieje, inni z kolei postrzegają go jako zagrożenie i boją się, że oznacza to ostateczny wyrok na ich rasę. Aby temu zapobiec, Magneto jest gotów wypowiedzieć wojnę Inhumans, a nawet własnemu ludowi. Czy jednak wszyscy mutanci dołączą do niego podczas ataku na Nowy Attilan? Po czyjej stronie staną X-Men? 

Autorem scenariusza jest Cullen Bunn (Uncanny X-Men, Hrabstwo Harrow), a rysunki przygotował Andrea Broccardo (Doktor Aphra: Cytadela grozy). 

Scenarzysta: Cullen Bunn
Ilustrator: Andrea Broccardo
Tłumacz: Maria Jaszczurowska
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 112
Cena z okładki: 39,99 zł
All-New Wolverine tom 2. II wojna domowa

Po starciu z korporacją Alchemax Genetics Laura i Gabby próbują na nowo poukładać sobie życie. Ich spokój burzą jednak wybuch wojny domowej w społeczności superbohaterów i spotkanie ze Staruszkiem Loganem – Wolverine’em z innego, mroczniejszego świata. Czy Laura zaakceptuje tę wersję swojego przybranego ojca? Czy zdoła ocalić najbliższych, gdy dosięgnie ich konflikt potężniejszych sił? 
Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor (Star Wars, Superior Iron Man, Teczka), a rysunki stworzyli Ig Guara (Batman: Arkham Knight) i Marcio Takara (Batman: Detective Comics). 

Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: Marcio Takara, Ig Guara
Tłumacz: Weronika Sztorc
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 144
Cena z okładki: 39,99 zł
Ultimate Spider-Man. Tom 4

Co zrobić z mutantem, który jest tak zachwycony swoimi mocami, że popisując się nimi, popada w konflikt z prawem? Peter Parker chciałby go powstrzymać, ale… nie może nawet znaleźć swojego kostiumu. Cóż… Życie superbohatera to nie bułka z masłem. Na szczęście z pomocą Pająkowi przybywa delegacja X-Men! Spider-Man wpada też w oko Czarnej Kotce. Ponętna złodziejka ostrzy sobie na niego pazurki, ale kiedy udaje jej się przechwycić tajemniczą tabliczkę, której pożąda Kingpin, razem z Pająkiem będą musieli zmierzyć się z samą Elektrą. Tymczasem Mary Jane chciałaby powiedzieć Peterowi coś bardzo ważnego… 
Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man). 

Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Mark Bagley
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 328
cena z okładki: 99,99 zł

Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz. Tom 1

Przez ponad pół wieku legendarny sowiecki zabójca, znany jedynie jako Zimowy Żołnierz, siał postrach wśród politycznych elit Zachodu. Niedawno powrócił i zaczął pracować dla bezwzględnego generała Łukina, który zdobył Kosmiczną Kostkę – artefakt o nieograniczonej mocy, pozwalający dowolnie kształtować rzeczywistość. Kapitan Ameryka musi ją odzyskać, ale prędzej czy później natknie się na Zimowego Żołnierza – a to, czego się o nim dowie, na zawsze odmieni jego życie. 

Oto pierwszy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central czy Nieśmiertelny Iron Fist. Autorami rysunków są: Steve Epting (Avengers, Velvet), Michael Lark (Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central), John Paul Leon (Earth X, Skalp) i Mike Perkins (Avengers). 

Scenarzysta: Ed Brubaker
Ilustrator: Steve Epting, Michael Lark, John Paul Leon, Mike Perkins
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 17.07.2019
Liczba stron: 304
Cena z okładki: 89,99 zł

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.