Avalon » Historia Uniwersum

Historia Uniwersum

Inny Wszechświat

Przed powstaniem całego Multiversum, które nazywamy światem Marvela, istniał zupełnie inny, stary świat, który z czasem zaczął się chylić ku upadkowi i zapadać w sobie. Mieszkańcy planety Taa próbowali znaleźć sposób by zaradzić temu, zorganizowali więc wyprawę, na czele której stanął uczony imienie... Czytaj dalej »

Narodziny Uniwersum

Piętnaście miliardów lat temu, nowy Wszechświat narodził się z Wielkiego Wybuchu. Wraz z nim narodziły się Abstrakty - byty uosabiające fundamentalne zasady nowego świata i ustalające reguły w nim panujące. Spośród nich znane są między innymi: Living Tr... Czytaj dalej »

Mitologia Marvela

3,9 miliarda lat temu ukształtowała się trzecia planeta układu słonecznego, nazwana później Ziemią. W ciągu kolejnych dwóch miliardów lat skorupa i atmosfera planety ustabilizowały się, a z jej esencji narodził się pierwotny bóg, zwany Demiurgiem. To on sprawił, że Ziemia stała się zdolna do podtrzy... Czytaj dalej »

Opowieść o dwóch rasach

W nieokreślonym czasie, kilka milionów lat temu, potężna i tajemnicza rasa Calestian rozpoczęła swoje wielkie eksperymenty we Wszechświecie. Pierwszym obiektem ich zainteresowania była rasa Skrullów. Zmieniając przedstawicieli tej rasy na poziomie genetycznym, Celestianie stworzyli trzy szczepy, ... Czytaj dalej »

Wielki eksperyment

Około miliona lat temu, na Ziemi pojawił się człowiek. Już we wczesnych fazach ewolucji, niektórzy przedstawiciele tego gatunku dostali się pod wpływ Seta, stając się następnie Wężowym Ludem. Set przewidział, że Ziemia stanie się kolejnym obiektem eksperymentu Celestian, więc rozkazał swojemu lud... Czytaj dalej »

Ziemia - Centrum wszechświata

Niecały milion lat temu, Kree dowiedzieli się, że ich zaprzysięgli wrogowie zdołali kiedyś stworzyć potężną Cosmic Cube i również zapragnęli ją mieć. Zbudowali więc potężny bio-komputer, który miał im pomóc odkryć metodę produkcji Kostek, jednak Supreme Intelligence uznała, że artefakt ten jest zbyt... Czytaj dalej »

Powtórne przyjście

Około 16 tysięcy lat temu, ponownie na Ziemię przybyli Celestianie, aby przyjrzeć się wynikom swoich eksperymentów. Ponieważ Dewianci jednocześnie czcili Celestian jako swoich twórców i nienawidzili ich z tego samego powodu, imperator Phraug rozkazał zaatakować przybyszów. Celestianie przyjrzeli się... Czytaj dalej »

Czas barbarzyńców

Dziesięć tysięcy lat przed naszą erą końca dobiegła epoka lodowcowa, która była jednym z efektów ubocznych Wielkiego Kataklizmu.   W krainie zwanej Stygia, Thoth-Amon, kapłan Seta stworzył replikę Wężowej Korony, którą nazwał t... Czytaj dalej »

Odległa Starożytność

Osiem tysięcy lat przed naszą erą na Ziemi pojawili się Homo mermanus - humanoidalna rasa zamieszkująca głębiny Atlantyku, za twórców której uważa się Dewiantów lub Inhumans. Ludzki mózg, połączony z systemami statku Plodexów odzyskał świadomość i zapra... Czytaj dalej »

Camelot

Przełom V i VI wieku naszej ery był okresem największej świetności zamku Camelot, będącego siedzibą króla Artura Pendragona. Doradca króla, czarownik Merlin dostrzegł niezwykły potencjał chłopca, który stał się później znany jako sir Percy ze Skandii i poradził jego rodzicom, by... Czytaj dalej »

Bliska starożytność

1250 lat p.n.e. przywódca narodu żydowskiego w Egipcie - Mojżesz, rozpoczął aktywną walkę o wyzwolenie swego ludu. Nadworny mag faraona Ramzesa II, Anath-Na Mut wyzwał Mojżesza na magiczny pojedynek, który przegrał i został wygnany. Wędrując po pustyni, mag odnalazł świątynię kamienia Ka, a gdy tylk... Czytaj dalej »

Średniowiecze

W roku osiemsetnym, na świat przyszedł Esteban Diablo, który dorastając stał się największym alchemikiem Hiszpanii. Podróżując do Transylwanii, odkrył eliksir nieśmiertelności i stworzył tam własne małe księstwo, którym rządził żelazną pięścią przez stulecia.... Czytaj dalej »

Epoka Nowożytna

Około roku 1500. badający wody mórz antarktycznych brytyjski okręt rozbił się na górach lodowych, a jeden z ocalałych marynarzy został porwany przez ciepłe prądy morskie i dotarł do wybrzeży Savage Land. Wędrując przez dżunglę, dotarł do świątyni Garokka i napił się wody ze znalezionego tam pucharu,... Czytaj dalej »

XIX wiek

W roku 1818, Mary Shelley usłyszała historię Victora Frankensteina i umieściła ją w książce.Około roku 1840, w Chinach na świat przyszedł człowiek, który w przyszłości został wielkim alchemikiem i stał się znany jako Yellow Claw. Mniej więcej w tym samym czasie, dwa brytyjskie okręty bad... Czytaj dalej »

Początek XX wieku

Pierwszego stycznia 1901 roku, Kang przybył z przyszłości, by założyć miasteczko Timely i pod nazwiskiem Victor Timely, stworzyć firmę Timely Industries, która przez kolejne lata zajmowała się wdrażaniem przyszłościowej technologii w tej epoce.18.04.1906 roku, wielkie trzęsienie ziemi zn... Czytaj dalej »

II Wojna Światowa

1 września 1939 r. wojska niemieckie rozpoczęły atak na Polskę, tym samym rozpoczynając II Wojnę Światową. Tuż przed zdobyciem Gdańska, rodzina Lehnsherrów opuściła miasto. Baron Wolfgang von Strucker został przeniesiony do czynnej służby.Profesor Horton skonstruował w swoim laboratorium... Czytaj dalej »

Lata '50

Nowi Captain America i Bucky oraz Human Torch, Toro, Miss America i Whizzer stworzyli grupę All-Winers Squad w 1946 roku. Kiedy profesor Horton skonstruował androida o nazwie Adam II, ten zbuntował się i stworzył armię sobie podobnych robotów, planując przejęcie władzy w USA przez podmianę senatorów... Czytaj dalej »

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.