Avalon » Serie komiksowe » Guardians Team-Up » Guardians Team-Up #6

Guardians Team-Up #6

Postacie
Zapowiedź

• Nightcrawler podróżuje do dalekiego świata, by reprezentować Ziemię w międzyplanetarnych rozgrywkach. Jego plany zostają zniszczone, gdy w półfinałach napotyka Gamorę.


Streszczenie

Na planecie Solace Beyond the Rift odbywa się kolejna edycja mistrzostw Wszechświata w walce bronią białą. Ku zaskoczeniu wielu, po szczeblach turnieju szybko wspina się Ziemianin, Nightcrawler – co więcej, zrobił to bez zabijania przeciwników, wykorzystując mało znaną zasadę stworzoną, by zapewnić szansę wojownikom ze światów, gdzie walki na śmierć i życie nadal są uznawane za tabu. W półfinale Kurt mierzy się z Contessą Youw Youw Screet, Skrullem, który wykorzystał zasady jednej broni na kończynę, by przekształcić swe ciało w górę uzbrojonych macek. Mutant jednak domyśla się jej słabego punktu i nurkuje w morze ramion, docierając do odkrytych narządów wewnętrznych. Gdy Skrull poddaje się, Kurt trafia do finału – podobnie, jak zwyciężczyni drugiego półfinału, Gamora. Finał ma odbyć się kolejnego dnia – a zwycięzca zdobędzie szansę na starcie ze zwycięzcą poprzedniej edycji, wojownikiem Kree Haraconem Ghostmakerem, z którym jeden z reporterów właśnie przeprowadza wywiad. Kree reklamuje swoją organizację charytatywną, zapewniającą dzieciom z dołów społecznych dostęp do ciężkiej artylerii i, tym samym, doświadczenie potrzebne w szkołach bojowych. Gdy jednak dziennikarz zmienia temat i wspomina o zbrodniach wojennych zarzucanych wojownikowi i jego oddziałowi, ten bezceremonialnie go zabija.

Następnego dnia finałowa walka między Gamorą i Nightcrawlerem rozpoczyna się, obserwowana między innymi przez Haracona, w jego osobistej kapsule. Oboje wojowników wymienia cięcia i uwagi, po chwili jednak zgadzają się, że przyszła pora na zakończenie szopki. W następnej chwili Kurt teleportuje się do kapsuły Haracona – umiejętność, którą do tej pory ukrywał – i wyciąga go na powierzchnię, by po chwili, mimo prób uwolnienia się, zabrać go wraz z Gamorą na pokład czekającego na orbicie statku. Uwięziwszy go w celi, Gamora i Nightcrawler ujawniają, że zostali wynajęci, by dostarczyć go przed trybunał – infiltracja mistrzostw była najlepszym sposobem, by to zrobić. Po wykonaniu zadania, bohaterowie udają się na Ziemię, by odpocząć w jednym z nowojorskich barów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6 Guardians Team-Up #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.